W dniach 26.05. i 27.05.23 w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (UPP), uczelni współpracującej z Instytutem Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w realizacji zadania pn. „Przeprowadzenie badań naukowych z zakresu żywienia dzieci i młodzieży oraz opracowanie i wdrożenie programu edukacji żywieniowej uczniów klas I-VI szkół podstawowych. Junior–Edu-Żywienie (JEŻ)”, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki odbyło się szkolenie stacjonarne dla nauczycieli w formie warsztatów.
Szkolenia dotyczyły 5 bloków tematycznych:
– Słodko czy słono? Najlepiej zdrowo – Rola szkoły w profilaktyce zaburzeń odżywiania – Zrównoważona konsumpcja – co możemy zrobić dla dobra planety – Jak i dlaczego należy czytać etykiety? – Kuchenne laboratorium – przemiany fizykochemiczne podczas przygotowania potraw.
Warsztaty przeprowadzili nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Agaty Chmurzyńskiej. W szkoleniu stacjonarnym i online wzięło udział 37 nauczycieli z okolicznych szkół. Wszystkim nauczycielom biorącym udział w warsztatach szkoleniowych dziękujemy serdecznie za zaangażowanie, kreatywność i poświęcony czas na zapoznanie się z zagadnieniami, które wykorzystają w codziennej pracy z uczniami.