JEŻ na PGE Narodowym

W pierwszy weekend października (7-8.10.2023) na stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbyła się 9. edycja rodzinnego pikniku Odważ się być zdrowym, organizowanego przez Fundację Instytutu Matki i Dziecka. Po raz drugi do pikniku dołączył również projekt zainicjowany w 2022 roku przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę – „Zdrowe Życie” ze swoją Mobilną Strefą Zdrowia, która znakomicie wpisuje się w ideę wydarzenia promującego zdrowy stylu życia wśród dzieci, młodzieży i ich rodzin.

Byliśmy tam również i my z naszym projektem Junior-Edu-Żywienie. W naszej JEŻowej strefie dzieci mogły wziąć udział w zabawach sensorycznych, w których przez zapach, dotyk i wzrok rozpoznawały różne przyprawy, warzywa, owoce i naturalne aromaty ziół. Dzieci za prawidłowo wykonane zadanie mogły zdobyć pieczątki, uprawniające do odbioru zestawu gadżetów, ale i również od Nas otrzymywały mały JEŻowy upominek. Za zgodą rodziców dzieci mogły wykonać analizę składu ciała i dowiedzieć się czy prawidłowo rozwijają się i jakie są dla nich zalecenia żywieniowe i fizyczne.

Nasi JEŻowi eksperci, aby zaskoczyć odwiedzających piknik, prowadzili kulinarne show, na którym przygotowywali owocowo-warzywne wody smakowe. Kolorowych i smakowych propozycji  było aż 4 i każdy mógł wybrać swoją ulubioną! Nasze kulinarne warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a degustacja była tylko wisienką na torcie. Wszystkie przepisy znajdziecie na naszej stronie internetowej [TUTAJ]. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nimi i przygotowania tych pysznych i zdrowych wód smakowych.

Piknik był świetną opcja do spędzenia czasu z całą rodziną i mamy nadzieję, że skorzystaliście z tej możliwości i byliście z nami. Jeżeli nie – zapraszamy za rok, a tymczasem zachęcamy do przejrzenia naszej galerii zdjęć.

Skip to content