Warsztaty z Darią Ładochą

W dniu 07.12.2023 w klasopracowni znajdującej się w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego PZH-PIB w Warszawie odbyły się warsztaty edukacyjno-kulinarne dla grupy dzieci, które wygrały konkurs dla klas I-III, biorących udział w projekcie Junior Edu Żywienie (JEŻ). Szkoła, która zwyciężyła, to: ZSzP w Kłecku. Warsztaty zostały poprowadzone przez Darię Ładochę, znaną osobowość w świecie kulinarni.

W części teoretycznej dzieci dowiedziały się jak należy zdrowo się odżywiać oraz posłuchały pięknego wierszyka o buraku, który w trakcie części teoretycznej grał pierwsze skrzypce. Dzieci miały okazję przyglądać się tworzeniu zupy z buraka. Wzbudziło to niemałe emocje u naszych małych kucharzy. Gdy zupa bulgotała i robiła się coraz bardziej czerwona, dzieci przygotowały pyszną i zdrową sałatkę. Oczywiście burak był tutaj również pierwszoplanową postacią. Potem przyszedł czas na degustację. Zupa była przepyszna! Ale to nie był koniec! Nasi zwycięzcy otrzymali jeszcze jedno kulinarne zadanie, a mianowicie udekorowanie swojej porcji ciasta z buraka. Zabawy było co niemiara. Oczywiście potem z takim samym entuzjazmem jak dekorowali zjedli swoje pyszne arcydzieła.

Z względu na to, że dzieci wygrały konkurs plastyczny, na koniec nie mogło zabraknąć małego zadania nawiązującego do ich ogromnego talentu. Dzieci otrzymały od Pani Darii kolorowankę z burakiem, którego miały pokolorować na kolor, który kojarzy się im z burakiem i niekoniecznie musiał to być kolor czerwony. Powstały naprawdę arcydzieła.

Zwieńczeniem całych warsztatów było rozdanie dyplomów potwierdzających udział dzieci w wydarzeniu!

Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele takich smakowitych potraw!

Zachęcamy do obejrzenia pracy dzieci oraz zdjęć z warsztatów.

Skip to content