Materiały edukacyjne dla nauczycieli klas 1-3 szkół podstawowych „Moc edukcji żywieniowej w szkole”

Aby wspomóc nauczycieli klas I-III szkół podstawowych w działaniach prozdrowotnych na terenie szkoły zespół ekspertów z NIZP PZH – PIB pod redakcją Katarzyny Wolnickiej, Joanny Jaczewskiej-Schuetz oraz Anny M. Taraszewskiej przygotował podręcznik, który odwołując się do aktualnej wiedzy i codziennej praktyki szkolnej, przedstawia tematykę zdrowego żywienia. Autorzy poruszają w nim wiele zagadnień związanych z edukacją żywieniową, podpowiadają, jakie działania w praktyce szkolnej można podjąć i jak je realizować, aby stworzyć uczniom środowisko sprzyjające kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych. W podręczniku znajdziecie pomysły na scenariusze zajęć, kolorowe karty z zadaniami do pracy z dziećmi oraz gotowe materiały edukacyjne do przekazania rodzicom. Mamy nadzieję, że podręcznik pomoże Wam realizować misję jaką jest edukacja żywieniowa w szkole.

Zapraszamy do zapoznania się z podręcznikiem. Niech Moc edukacji żywieniowej w szkole będzie z Wami!

POBIERZ PODRĘCZNIK