Program Junior Edu-Żywienie na VII Narodowym Kongresie Żywieniowym

26 listopada, godz. 10:00 – 15:00

Zarejestruj się już teraz i weź udział w oczekiwanym wydarzeniu merytorycznym związanym z tematyką żywności, żywienia i edukacji żywieniowej. Bezpłatny udział online po rejestracji na stronie: https://kongres-zywieniowy.waw.pl/   Sprawdź co przygotowaliśmy w ramach programu JEZ dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Obejrzyj nasze warsztaty kulinarne i sięgnij po przepisy na nieoczywiste pomysły na warzywa i owoce w diecie dzieci.

Częścią tegorocznej edycji kongresu będzie sesja dotycząca programu JEŻ związana z kształtowaniem środowiska szkolnego w celu promowania zdrowej diety i nawyków stylu życia.

 

VII Narodowy Kongres Żywieniowy skierowany jest do wszystkich osób, które są zainteresowane tematyką zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH-PIB, który jest organizatorem wydarzenia, zapraszam do udziału w wydarzeniu zarówno profesjonalistów (dietetyków, lekarzy, naukowców) jak i osoby, które na co dzień niezwiązane są zawodowo z tematyką, ale pragną pogłębić swoją wiedzę o zdrowym odżywianiu.

W dniu kongresu prowadzone będą dwie jednoczesne transmisje na żywo:

  • W strefie merytorycznej prowadzone będą wykłady ekspertów z zakresu zdrowia, żywienia i bezpieczeństwa żywności. Wśród tematów pojawią się zagadnienia związane z rolą warzyw i owoców dla zdrowia oraz wspierania leczenia chorób dietozależnych. Eksperci omówią również kwestie związane z bezpieczeństwem żywności i wskażą fakty i mity m.in. dotyczące pozostałości pestycydów w żywności. Omówione zostaną ponadto dobre praktyki promowania spożycia warzyw i owoców oraz założenie programu JEŻ.
  • W strefie kulinarnej specjaliści od żywienia, dietetycy i znani praktycy kulinarni poprowadzą warsztaty kulinarne o bardzo szerokim zakresie tematycznym – będą zdrowe kiszonki, tanie gotowanie, ryby w towarzystwie owoców i warzyw. Również rodzice będą mogli dowiedzieć się więcej na temat zdrowej diety dla swoich dzieci, m.in. podczas sesji „Nieoczywiste pomysły na owoce w diecie dziecka”, której partnerem jest program Junior Edu-Żywienie. Wiele pokazów kulinarnych będzie nawiązywało do trendu zero waste. Opiekunem strefy kulinarnej jest Grzegorz Łapanowski.

Szczegóły i rejestracja: https://kongres-zywieniowy.waw.pl/

Skip to content